واردات خودرو چقدر کاهش یافت؟ + نیک‌بین: اجازه ساخت فیلم جنگی به همه نمی‌دهند- انجمن مجازی مدیران بیمه و ریسک

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد: در حالی طی دو ماهه نخست امسال واردات خودرو به ۳ هزار دستگاه کاهش یافته است که در مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده بود
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد: در حالی طی دو ماهه نخست امسال واردات خودرو به ۳ هزار دستگاه کاهش یافته است که در مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده بود.

در دو ماهه ابتدایی امسال، 3 هزار و 11 دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش 78 میلیون و 995 هزار دلار به کشورمان وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 73 و 35 و 76 و 24 صدم درصدکاهش داشته است.

گفتنی است واردات انواع خودرو سواری طی دو ماهه نخست سال 96 به میزان 11 هزار و 297 دستگاه به ارزش 332 میلیون و 534 هزار دلار بود.

این گزارش می افزاید؛ در خصوص ثبت سفارش غیر قانونی و شائبه دار خودرو موضوع جدیدی رسما به گمرک اعلام نشده و همانطور که پیش از این هم اطلاع رسانی شد صرفا ثبت سفارش 6481 دستگاه خودرو از سوی سازمان توسعه تجارت غیر قانونی اعلام شده است. مجوز ثبت سفارش این خودروها به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت ، معدن و تجارت صادر شده است و بخش عمده ای از این خودروها در گمرکات موجود یا اظهار نشده اند که پیگیری های قانونی این موضوع در دستور کار مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک قرار دارد.

متولی تایید یا عدم تایید اصالت مجوزهای ثبت سفارش گمرک نیست و اطلاعات اظهار همه ی خودروها به همراه مجوز ثبت سفارش معتبر، مجوزهای قانونی و مقرراتی سازمانهای ذیربط ، روشن و شفاف در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی موجود است.

——————-

خبرگزاری مهر: محمد نیک بین تهیه کننده سینما با اشاره به جدیدترین پروژه سینمایی تهمینه میلانی گفت: بعد از دریافت پروانه ساخت فیلم سینمایی «پازل» در حال پیشبرد مراحل پیش تولید آن هستیم

محمد نیک‌بین: اجازه ساخت فیلم جنگی به همه نمی‌دهند

خبرگزاری مهر: محمد نیک بین تهیه کننده سینما با اشاره به جدیدترین پروژه سینمایی تهمینه میلانی گفت: بعد از دریافت پروانه ساخت فیلم سینمایی «پازل» در حال پیشبرد مراحل پیش تولید آن هستیم.

نیک بین در پایان با اشاره به فیلمنامه «تنهایی پرهیاهو» گفت: این پروژه فعلا مسکوت است و برخلاف قول هایی که به ما داده بودند هیچ حمایتی از تولید این پروژه صورت نگرفت. گویا قرار نیست اجازه دهند که افراد مختلف درمورد جنگ فیلم بسازند.

تهمینه میلانی پیش از این فیلم سینمایی «ملی و راه های نرفته اش» را با بازی ماهور الوند و میلاد کی مرام روی پرده سینماها برده بود.

وی بیان کرد: این پروژه نیز مانند دیگر آثار تهمینه میلانی موضوعی اجتماعی دارد و در تلاش هستیم تا آن را امسال در تهران جلوی دوربین ببریم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *