آمریکا در حال تأسیس ۲ پایگاه در منبجِ سوریه + تکذیب کشف جسد مومیایی در استان لرستان- انجمن مجازی مدیران بیمه و ریسک

خبرگزاری مهر: به نقل از آناتولی، آمریکا در حال ساخت ۲ پایگاه نظامی در شهر منبج واقع در سوریه است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، آمریکا در شمال روستای «دادات» (Dadat) واقع در شهر منبج در شمال سوریه که تحت اشغال گروهک های تروریستی پ‌ک‌ک و پ‌ی‌د قرار دارد در حال تأسیس ۲ پایگاه است
آمریکا پایگاه دیگر را در ۴ کیلومتری جنوب روستای دادات در حال ساخت است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، آمریکا در شمال روستای «دادات» (Dadat) واقع در شهر منبج در شمال سوریه که تحت اشغال گروهک های تروریستی پ‌ک‌ک و پ‌ی‌د قرار دارد در حال تأسیس ۲ پایگاه است.

بر این اساس، یکی از پایگاه های آمریکا در ۸ کیلومتری رود «ساجور» (Sajur) واقع در جرابلس که منطقه عملیاتی سپر فرات و خط مقدم منبج را از هم جدا می‌کند قرار دارد.

در صورت اتمام این پایگاه، النعیمیه نزدیکترین پایگاه آمریکایی به منطقه سپر فرات خواهد بود.

آناتولی در این باره اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در حال حاضر یک مرکز نظارتی در این منطقه تأسیس کرده و درحال انتقال مصالح ساختمانی به این منظور هستند.

خبرگزاری مهر: به نقل از آناتولی، آمریکا در حال ساخت ۲ پایگاه نظامی در شهر منبج واقع در سوریه است.

——————-

خبرگزاری تسنیم: برخی از رسانه‌های محلی استان امروز خبری مبنی بر کشف جسد مومیایی در پی حفاری‌های غیر مجاز در امامزاده سید سوفی ازنا منتشر کردند که در پی انتشار این خبر مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان بار دیگر این خبر را تکذیب کرد

امروز در برخی از رسانه‌های محلی منتشر شده بود که شب گذشته گروهی گنج‌یاب در حال حفاری غیرمجاز در جوار امامزاده سیدسوفی ازنا همراه با دستگاه گنج‌یاب و اسلحه دستگیر شدند و براساس تصاویر دستگاه مانیتور، اشیاء مذکور شامل چند کوزه و قالب یک جسد مومیایی شده است.

خبرگزاری تسنیم: برخی از رسانه‌های محلی استان امروز خبری مبنی بر کشف جسد مومیایی در پی حفاری‌های غیر مجاز در امامزاده سید سوفی ازنا منتشر کردند که در پی انتشار این خبر مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان بار دیگر این خبر را تکذیب کرد.

مرتضی خاکباز مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: خبر منتشر شده در رابطه با پیدا شدن جسد مومیایی در امامزاده سید سوفی ازنا کذب است و سال 89 این خبر را تکذیب کردیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *